Ozzy Osbourne + Penzion Vozzyk

Ozzy Osbourne je světoznámý heavymetalový zpěvák, pocházející z Birminghamu v Anglii. Působil v skupině Black Sabbath, ale od osmdesátých let minulého století vystupuje sólově a je nutno říct, že velmi úspěšně.

V roce 1979 byl vyhozen z Black Sabbath a vydal se na sólovou dráhu. Časopis Rolling Stone ho jmenoval „kmotrem heavy metalu“ a Hit Parader ho zařadil na 7. místo nejlepšího zpěváka všech dob. V roce 1987 byl uveden do Rock and Roll Hall of Fame jako člen Black Sabbath. V roce 1997 se znovu sešel s Black Sabbath na živém albu a turné. Jeho dlouhověkost a úspěch mu vynesly neformální titul „Kmotr heavy metalu“.

Osbournovy celkové prodeje alb z let v Black Sabbath v kombinaci s jeho sólovou tvorbou přesahují 100 milionů

Víc než pro svůj talent je ovšem znám díky svým podivným, někdy přímo nechutným výstřelkům. Tento kontroverzní muž měl také velmi kladný vztah k alkoholu a drogám, které ho dostaly do mnoha skandálů a část života mu prostě vymazaly z paměti.

Nicméně ani tato jeho temná stránka nezastře očividný fakt, že Ozzy je talentovaný hudebník, který se hudbou živí již desítky let. Pokud jste fanouškem Ozzyho, pak víte, že mu nejde jen o hudbu – jde mu o to, aby se jeho fanoušci dobře bavili.

Ozzy Osbourne – symbol temnoty a nezdolný nezmar zároveň

Osbourneovi je třiasedmdesát let, netěší se dobrému zdraví a koronavirová pandemie mu vzala i koncertování. Málokdo by čekal, že kvalitu své tvorby i interpretace nadále udrží na vysoké úrovni, zvláště po některých nepovedených vystoupeních, která předvedl i u nás. Opak je ale pravdou. Ve studiu nabral chuť i sílu, a aby byla dobrá nálada, přizval si hudební kamarády.

Penzion Vozzyk

Majitel Penzionu Vozzyk je nejenom nadšeným fanouškem Ozzyho. Zároveň působí v heavymetalové kapele, a pořádá každoroční lokálně proslulý „Vozzyk Fest“. Ten je věnovaný hudebnímu žánru, který proslavil Ozzy a také osobě Ozzyho Osbourna obzvlášť.

Najdete zde také „Restaurant U Sabata“ – jehož název samozřejmě souvisí s Ozzyho původní skupinou.

Nezapomeňte nás tedy navštívit během svých toulek po Šumavě!

Doporučené články