Ski areál Nové Hutě

Ski areál Nové Hutě – rodinné lyžování na Šumavě. Lyžařský areál je vhodný pro rodiny s dětmi, začátečníky a mírně pokročilé lyžaře, tedy ne moc zkušené vyznavače zimních sportů. Je obzvláště vhodný pro lyžařské výcviky. V provozu je v zimě i malý dětský provazový vlek u dolní stanice velkého vleku.

Pro zkušenější lyžaře je vhodnější nedaleký lyžařský areál Zadov – Churáňov.

Lyžařský areál Nové Hutě – zimní sporty pro celou rodinu

Svezete se až na 2450 metrech upravovaných sjezdovek, přičemž nejdelší měří 1050 m. Na vrchol vás dopraví vlek. Lyžařské výcviky mají zvýhodněné vstupné. Pro děti a začátečníky zde funguje lyžařská škola.

Ve ski areálu Nové Hutě naleznete lyžařský vlek Tatrapoma Nové Hutě, dlouhý 1050 m, s převýšením 150 m a přepravní kapacitou 900 os./hod., a dále dva nové vleky, na nichž je možné používat stejný skipas jako na vlek Tatrapoma- „Školní“, navazující na vlek Tatrapoma z horní stanice a „Přibližovák“, kterým se pohodlně dostanete zpět k parkovišti.

Ski areál Nové Hutě je také rájem pro běžkaře. Jsou zde stopy, vedoucí na Pláně, Zadov, Zlatou studnu. Svou šířkou jsou vhodné jak pro klasiky, tak pro bruslaře. Další stopy vedou kolem Chalupské slatě až na Borová Lada. 50 m od horní stanice vleku vede pravidelně upravovaná trasa Staré Hutě – Přilba – Zlatá Studna – Zadov – Pláně.

Na Nových Hutích jsou ještě 2 další vleky jiných provozovatelů v délkách do 600 m. Veškerá ubytovací zařízení na Nových Hutích disponují cca 850 lůžky.

Půjčovna lyží a snowboardů SKI ZADOV

Kvalitní lyžařské a snowboardové vybavení, komplety pro dospělé, velké množství dětských lyžařských kompletů, je možné si zapůjčit helmy.

3 provozovnách najdete veškeré vybavení od nejmenších po dospělé, sjezdovky, běžky i snowboardy.


Lyžařská a snowboardová škola SKI ZADOV

Lyžařská a snowboardová škola SKI ZADOV nabízí kompletní služby: výuku lyžování a snowboardu pro všechny úrovně a věkové kategorie.

Ubytování Nové Hutě

Penzion Vozzyk vám nabízí celoroční komfortní ubytování přímo v obci Nové Hutě, na dosah zdejšího ski areálu. Ubytovat se můžete v apartmánu, nebo 2-5 lůžkových pokojích, s vlastním soc. zařízením a TV. Wifi je k dispozici zdarma po celém penzionu, funguje zde i lyžárna. Funguje zde i restaurace, kde si můžete objednat snídaně, či polopenze.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Ski areál Nové Hutě

Doporučené články